Namai

Ar verta pirkti karkasinį namą?

Susilaukus vaikelio, kiekvienas sprendimas įgauna kitokį svorį. Norint važiuoti atostogų ieškoma ramesnių sprendimų, o renkantis naujus namus, svarstoma ne tik kaip namas turi atrodyti, kur stovėti, bet ir kaip turėtų būti pastatytas. Dėl to pradėjo augti medinių namų populiarumas. Tačiau nežinantiems apie juos, karkasinio namo kaina, statybų eiga atrodo nesuprantama.

Racionalus sprendimas

Tie, kurie stato karkasinius namus, dažniausiai turi sutampančią nuomonę (ne dėl pelno), kad šių pastatų statyba naudojasi tvarumo ir racionalumo principais. Tai reiškia, kad statybos metu panaudojamos tik funkcionalios medžiagos, beveik viskas patenka į statinį ir nėra per didelio švaistymo.

Taip pat statant karkasinius namus, juos greičiau galima pritaikyti pagal 2016 m. paskelbtus energinio efektyvumo standartus. Tai reiškia, kad pasirinkdami statyti sau ir savo šeimai medinį karkasinį namą, galėsite būti tikri, kad jis bus efektyviai apšiltintas: namuose ne tik bus šilta, bet ir sąskaitų galėsite sulaukti mažesnių. Manantys, kad kaip tik mūriniai namai gali ilgiau atstovėti, klysta, nes medinių namų galima rasti ne tik daug kur, bet ir jau ilgai stovinčių Europoje.

Kaina

Dar vienas privalumas yra karkasinio namo kaina. Dėl statymo greitumo ir mažiau reikalingų medžiagų galėsite ne tik skubiai persikraustyti į savo naujus namus, bet ir sumokėsite mažiau. Tai reiškia, kad palyginus su mūrinio namo statyba, jums liks lėšų, kurias galėsite skirti namo apdailai. Taip pat jums nereikės mokėti papildomos sumos už statymo greitį: palyginus su mūriniu namu, šiuo galėsite džiaugtis už 3 – 4 mėnesių, o kokybė bus tokia pati (kai kuriais atvejais ir aukštesnė).

Žinoma, kokybė daug priklauso ir nuo panaudotų statybos, apšiltinimo medžiagų. Jei bus naudojamos kenksmingos medžiagos (pavyzdžiui, akmens vata), karkasinio namo statyba neturės ne tik jokių pranašumų, bet ir gali turėti mažiau privalumų nei mūrinių namų.

Taigi galutinis verdiktas: taip, karkasinius namus statyti yra verta. Į sprendimo priėmimą įeina ne tik karkasinio namo kaina, bet ir jo statymo greitis, užtikrinama kokybė. Tai puikus sprendimas naujai šeimai.