Be kategorijos

Drabužių karai: tėvai prieš vaikus

Nieko nestebina, kai septynerių ar aštuonerių metų vaikas perima aprangos rinkimąsi į savo rankas. Psichoterapeutai sako, kad maždaug tokio amžiaus vaikai formuoja savo individualumą ir bando atsiskirti nuo tėvų, taip siekdami autonomijos. Drabužiai vaikams yra vienas lengviausių būdų tai parodyti, nors kartais šis nepriklausomybės siekis tikrai nedžiugina. Didžiausia problema, kad tėvų ir vaikų stiliaus suvokimas dažnai nesutampa. Tad šiandien Jums papasakosime kaip išvengti karo namuose ir pasiekti kompromisą su mažaisiais drabužių klausimu.

Nenoriu, nepatinka

Mamoms, prie jau ir taip ilgo darbų sąrašo, tenka prisirašyti dar ir stilistės vaidmenį. Kruopščiai atrinkdavote drabužius savo vaikams dar nuo pirmųjų dienų, tačiau vos paaugę vaikai patys nori rinktis drabužius. Tai galbūt nekeltų problemos, iki kol jie pradeda kreipti dėmesį į tai, ką jiems perkate. Dažnai vaikai kopijuoja tai, ką mato aplinkoje, todėl bendramoksliai dažnai turi įtakos jų pasirinkimams. Jei žinote, kad Jums nepatinka drabužiai vaikams, parduodami tam tikroje parduotuvėje, tačiau jie patiks Jūsų vaikui, apsipirkinėdami tiesiog venkite tos parduotuvės. Lankykitės neutraliose parduotuvėse, nueikite kur nors, kur dar nesate rinkęsi drabužių – pokyčiai gali pakeisti vaiko norą radikaliems drabužiams. Taip pat rekomenduotina pagirti vaiko drabužių pasirinkimą – Jūsų pritarimas vaikui svarbus, ypač mergaitėms.

Tie patys drabužiai vėl ir vėl… ir vėl?

Kai vaikas tuos pačius drabužius dėvi bene kiekvieną dieną, svarbiausia įvesti vieną taisyklę: drabužiai turi būti švarūs. Pripratinkite vaiką, kad tuos pačius drabužius apsirengti antrą kartą galima tik juos išskalbus. Dažniausiai ši problema kyla su berniukais. Tačiau pripažinkite, kad berniukiški drabužiai vaikams ir taip dažnai būna gana panašaus stiliaus ir dizaino, todėl šią kovą galite laimėti tiesiog pirkdami panašius drabužius, nesistengdami jo spintą padaryti kuo įvairesne.

Trečiaklasės rūbai per daug seksualūs!?

Ar vaikštinėdami parduotuvėse kartais nepagalvojate, kad kartais drabužiai vaikams gali atrodyti pernelyg „suaugėliški“? Viename JAV universitete atlikti tyrimai parodė, kad net 30 proc. parduodamų drabužių mergaitėms turėjo seksualių detalių, tokių kaip permatoma medžiaga ar daug odos atidengiantis sukirpimas. Nors trumpi marškinėliai ant septynmetės gali atrodyti nekaltai, tačiau tai gali atsiliepti jos stiliui paauglystėje: jei dėl suknelės ilgio su dukterimi kovojate pradinėje mokykloje, ši problema niekur nedings ir sulaukus gimnazinio amžiaus, todėl sekite kaip ji rengiasi nuo mažens.