Vaiko kambario interjeras

Į ką atkreipti dėmesį renkantis lovą vaikui?

Linksmiausias gyvenimo amžius turi būti ne tik pilnas įspūdžių ir juoko, bet ir saugumo. Pavyzdžiui, lovos vaikams yra neatsiejamas baldas kiekvieno namuose, tačiau neapdariai išsirinkus  – vaikas gali susižeisti. Prieš perkant lovą svarbu apgalvoti tam tikrus dalykus, kad užtikrintumėt maksimalų mažųjų saugumą.

Aštrūs kampai

Renkantis lovą vaikų kambaryje geriausia būtų vengti bet kokių aštrių kampų. Vaikai mėgsta žaidimų vietas susikurti bet kur, kur tik jie yra, o lova tam puiki vieta. Čia minkšta, galima patogiai užsnūsti, o nubudus – iškart tęsti žaidimus. Būtent žaidimų, bėgiojimų, ar linksmybių metu atsitinka daugiausiai traumų. Vaikai nežiūri, kas aplink juos yra, todėl tuo pasirūpinti turi tėvai. Ir visai netyčia vaikas gali susimušti į lovos kampą, ar net prasiskelti galvą į smailų lovos kampą. Todėl lovos vaikams turėtų būti pasirenkamos su užapvalintais kampais.

Nesaugus aukštis

Net ir per žinias galima ne taip retai išgirsti, kaip mažamečiai vaikai nukrenta nuo lovos ir patiria sudėtingas traumas. Galima spėti, kad jie buvo padėti ant nesaugaus aukščio lovos. Jeigu tai būtų buvę žemos lovos, nelaimingų atsitikimų tikriausiai būtų galima išvengti. Tinkamas lovos aukščio pasirikimas labai priklauso nuo to, kokio amžiaus vaikui renkate lovą. Jeigu tai mokyklą lankanti atžala, lovos aukštis nėra toks svarbus. Tačiau, jeigu lova yra renkama kūdikiui, ar iki darželinio amžiaus vaikui – žemesnė bus kur kas saugesnis pasirinkimas.

Lovos rėmai

Lovos vaikams visada būna su vienokiais, ar kitokiais rėmais. Prieš rinkdamiesi – tvirtai nuspręskite, kokie lovos rėmai bus tinkamiausi jūsų vaikui. Čia vėlgi svarbiausia yra amžius, Kuo jaunesnė atžala – tuo aukštesni ir tvirtesni rėmai turėtų būti, kad jums neišgirdus nubudęs kūdikis neiškristų, ar kitaip nesusitraumuotų. Vyresnio amžiaus vaikams verta apgalvoti šoninius rėmus. Mokyklinio amžiaus vaikai miega gan neramiai ir daug blaškosi, todėl ir maži šoniniai rėmai užtikrintų, kad jie neiškristų.

Kuriant mažamečio erdvę pirmiausia rekomenduojama atkreipti dėmesį į saugumą, o tik tada galvoti apie dizainą, ar kitus aspektus. Bendrai, venkite aštrių kampų, įsitikinkite, kad būtų kuo mažesnė galimybė nuo kažko nukristi, ar kitaip susižaloti.