Be kategorijos

Kada natūralumas geriau už sintetiką?

Vaikiški rūbai būna įvairių medžiagų, ir panašiai kaip ir renkant drabužius suaugusiems kartais gali būti sunku nuspręsti, kokia medžiaga yra tinkamiausia vienai ar kitai progai. Didėjant ekologiškumo svarbai, atrodo, kad natūralios medžiagos visuomet turėtų būti geresnės už sintetines, tačiau taip būna ne visuomet.

Visų pirma, tiems, kurie nežino, reikia išsiaiškinti, kurios medžiagos yra natūralios, o kurios sintetinės, ir kuo jos skiriasi. Dažniausios natūralios medžiagos yra medvilnė, linas, šilkas, vilna, kašmyras. Populiariausios sintetinės medžiagos yra poliesteris, nailonas, elastanas, dirbtinis šilkas. Abi medžiagos skiriasi tuo, kad natūralios auga pačios, vėliau būna apdirbamos, o sintetinės nuo pat pradžios yra kažkieno sukuriamos. Todėl aišku, kad abi medžiagos turės savų privalumų ir trūkumų.

Natūralios medžiagos dažniausiai yra naudojamos kūdikių ar labai mažų vaikų drabužiams. Pavyzdžiui, pižamos vaikams paprastai būna iš medvilnės, kuri leidžia vaikui lengvai judėti. Taip pat tokia medžiaga leidžia odai kvėpuoti, užkertamas kelias galimoms alergijoms. Natūralios medžiagos gali būti savo įprastos spalvos arba dažytos, todėl visur galite rasti įvairiaspalvių rūbelių. Tačiau natūralios medžiagos nėra tokios ilgaamžės, jos pakankamai greitai gali plyšti (ypač linas).

Siekiant ilgaamžiškumo, viršutiniai vaikiški rūbai tokie kaip striukės dažniausiai turi daug sintetinio pluošto. Iš sintetinių medžiagų pagaminti rūbai dažniausiai netraukia dulkių, jie ne taip greitai išsitepa, todėl itin tinkami rūbams, su kuriais einama į lauką. Sintetiniai audiniai naudojami viršutiniuose rūbuose ir todėl, kad dažniausiai būna ir neperšlampami. Tačiau kuo sintetinės medžiagos turi daugiau privalumų, dažnai jos būna ir tuo kenksmingesnės ne tik aplinkai, bet ir pačiai vaiko odai. Netinkamai parinkta sintetinė medžiaga gali sukelti vaikui alergijas, sustiprinti jo turimą egzemą ar bėrimą.

Tačiau natūralios medžiagos taip pat ne visuomet būna be priekaištų. Atidžiai skaitant etiketes galima sužinoti, kad Jums patinkantys vaikiški megztukai buvo apdoroti su chemikalais ir nebeturi natūralių medžiagų privalumų. Chemiškai apdorota medvilnė ar bet kokia kita natūrali medžiaga taip pat gali sukelti bėrimus. Dažnai naudojami chemikalai gali būti sunkiai pašalinami netgi skalbiant daug kartų.

Jeigu patinka natūralumas, tačiau norėtumėte ir sintetikos sukuriamų privalumų, galima rinktis su sintetika maišytas medžiagas. Dažniausia tokiais atvejais pasirenkama medvilnė su poliesteriu ar nailonu. Naudojami poliesteris ar nailonas medvilnei suteikia daugiau ilgaamžiškumo, taip greitai nesusidėvėja, o medvilnė leidžia vaiko odai geriau kvėpuoti. Kuomet apžiūrinėjami vaikiški megztiniai, geriausia yra rinktis natūralias medžiagas. Niekas taip neužtikrins šilumos kaip natūrali vilna.

Renkantis natūralias ar sintetines medžiagas svarbiausia, kokius poreikius turite Jūs ir Jūsų vaikas. Jei norite pižamos vaikams, tuomet reiktų žiūrėti į natūralesnes medžiagas. Tačiau viršutiniams rūbams tiks ir ilgaamžiškesni, iš sintetikos pagaminti drabužiai.