Vaiko kambario interjeras

Kaip įdomiai įkurti berniuko kambarį?

Dažniausiai tėveliai stengiasi, kuo kūrybingiau įkurti savo mažylio kambarį. Nuo to priklauso, ar jis bus jaukus, jis taps funkcionalus. Šiame kambaryje juk vyks augimo procesas, todėl viskas turi būti pritaikyti šiam procesui. Berniuko kambarys turi būti tinkamas kūrybiškumo lavinimui. Būtent todėl svarbu, kad pasirinktas kambario dizainas nepasižymėtų nuobodumu ir nykumu.

Idėjos, kaip galima įkurti vaiko erdvę:

• Miško motyvais. Berniukai mėgsta jausti lyg nuotykiai tyko čia pat. Todėl kambarys turėtų atrodyti paruoštas šioms paieškoms. Žaidimų aikštelė gali būti įkurta specialioje palapinėje, kurioje būtų galima laikyti pagalvėles, staliukų ir kitus būtinus daiktus. Čia būtų galima pasnausti ar skirti laiką užkandžiavimui. Kambario fonas taip pat gali būti pritaikytas šiai atmosferai. Sienas galima nudažytas medžių simboliai ir panašiai.

• Skaidanti lėkštė. Nors vieni vaikai bijo ateivių, kiti kaip tik yra pasiruošę užkariauti jų teritoriją. Originaliai įkurtas berniuko kambarys gali priminti šią ateivių būstinę. Tai galima padaryti ypač paprastai su dėžėmis ir šviestuvų pagalba. Vaikas jausis ypač laimingas, kad jo norai yra išklausytas. O pats kambarys neprimena stereotipinio vaizdo.

• Cirkas. Žaismingo dekoro kambarys sukurs vaikui nepakartojamą įspūdį. Ryškios spalvos, garsai ir pramogos siejamos su džiaugsmu, kurio norisi ir namie. Vis dėlto vertėtų nepamiršti, kad vaikas turi nurimti savo kambaryje, todėl jo dėmesio neturėtų blaškyti pašaliniai daiktai ir baldai. Be to galima vaiko piešinius ir kūrinius pakabinti ant sienos, taip jie jausis labiau įvertinti.

• Žvejo laivas. Nenorint rinktis įprastą sportinės mašinos įvaizdžio lovą galima pasirinkti originalų sprendimą – žvejo laivą. Su šiuo baldu berniuko kambarys atrodys kaip smagi žaidimų aikštelė, kurioje bus galima keliauti į karą su piratais. Toks kambarys ypač patiks nuotykių ieškotojams, kurie neįsivaizduoja dienos be pavojų.

Būkite kartu

Vaikai ypač vertina, kai tėveliai nori žaisti ir būti kartu. Todėl kambaryje svarbu įkurti vietą, kurioje galėsite kartu prisėsti ir skaityti knygas. Svarbu, kad kambarys būtų įkurtas pagal saugumo standartus, o aplinka būtų tinkamo bet kokio tipo žaidimams.