Žaislai

Kaip išrinkti tinkamą žaislą vaikui?

Tiesa tokia, kad skirtingų amžių vaikams reikalingi skirtingų tipų žaislai. Ir ši tiesa atrodo gana logiška. Bet štai, kai tenka sumąstyti ką nupirkti konkretaus amžiaus kategorijai priklausančiam vaikui, tinkamą žaislą išrinkti tampa itin sunku, be to jie dar ir brangūs. Žaislų išparduotuvė neretais atvejais gali tapti alternatyva prekybos centrui, tačiau net ir perkant žaislus čia, verta žinoti esminius skirtingo amžiaus vaikų žaislų tinkamumo kriterijus.

Žaislai pagal vaiko amžių

Kad žaislas būtų tinkamas ir naudingas, daugiau verta atsižvelgti į vaiko amžių bei kaip žaislas gali pasitarnauti mažylio gabumų tobulinimui. Tad pateikiame kelias gaires, kuriomis remiantis bus daug lengviau išrinkti tinkamą žaislą vaikui, kuris bus ne tik smagus, bet ir naudingas. Daugiau koncentruojamės ties vaikais nuo 3 metų.

  • 3 metai

Nuo šio amžiaus baigiasi barškučių ir figūrėlių era ir prasideda lavinamieji bei mąstymą skatinantys žaidimai. Tai gali būti dėlionės, geriau būtų nepasižyminčios dideliu detalių skaičiumi. Vertėtų pradėti nuo mažų skaičių ir mažų dėlionių, pamažu augant ir vis pereinant prie didesnių. Taip pat šio amžiaus vaikams rekomenduojama išbandyti loginius žaidimus, kaip pavyzdžiui, domino, loto ar nesudėtingi didelėmis detalėmis pasižymintys konstruktoriai. Artimiausia žaislų išparduotuvė tikrai turi nemažą asortimentą šio tipo žaislų. Be to, jie kainuos mažiau nei specializuotose žaislų parduotuvėse.

  • 4 metai

O štai čia po truputį pereinama prie siužetinių žaidimų. Šiems puikiai tinka lėlės-kūdikiai, gydytojo ar parduotuvės rinkiniai. Nuo šių metų vaikai pradeda mokytis elementarių buitinių situacijų, pradeda mąstyti kuo bus užaugę ir ką veiks. Tad vaidmenų ir situacijų bandymams puikiai tiks specialiai tam kuriami žaidimų rinkinukai. Ar tai bus gydytojo, stomatologo, statybininko ar virtuvės šefo žaidimo reikmenų komplektas, šio amžiaus kategorijai puikiai tiks. Be to, bus naudingas ir smagus.

  • 6-9 metai

Tai amžius, kuomet pradedama ruoštis mokyklai. Bene labiausiai rekomenduojami žaislai šiai amžiaus kategorijai – sudėtingesnio lygmens konstruktoriai, kuriuose jau yra smulkesnių ir įvairesnių formų detalių. Būtent konstruktorių pagalba lavinami kūrybiniai vaiko gebėjimai, vaizduotė, dėmesingumas, vizualinis mąstymas, didinamas pastabumas bei smulkioji motorika. Konstruktorių gausa pasižymi turbūt kas antra žaislų išparduotuvė.

Rinkdami vaikui žaislus, atsižvelkite į jo amžių, o taip pat ir pomėgius. Galbūt vaikas seniai svajoja apie konkretų žaislą. Svarbiausia, rinkti atsakingai, o pasirinktas žaislas turėtų teikti ne tik daug džiaugsmo, bet ir naudos.