Kita

Kaip pasiruošti vaiko gimimui?

Ruošiantis vaiko gimimui daugelį gali apimti ir panika: nežinia, nuo ko pradėti ir ką įsigyti. Geriausia giliai įkvėpti, nusiraminti ir pradėti planuoti iš karto – taip bus paprasčiausia ir išvengsite klaidų, kurios dažnos dėl skubėjimo. Žinoma, vežimėliai kūdikiams yra būtini, tačiau neskubėkite su šūsnimis žaislų ir drabužėlių. Pristatome patarimus, kaip išsirinkti tinkamus daiktus naujagimiui.

Planuokite

Geriausia vaikelio ruošą pradėti bent mėnesis prieš gimimą, puiku ir dar anksčiau – po truputį kaupkite daiktelius, kurie jūsų vaikui bus reikalingi. Susidarykite reikalingų produktų sąrašą – taip nepamiršite, ko iš tikrųjų reikia. Planavimas ypač naudingas ruošiant vaiko kambarį – geriausia rinktis neutralias spalvas, kurios tiktų tiek berniukams, tiek mergaitėms.

Tarkitės su artimaisiais

Pirmo vaiko gimimas dažnai sukelia daug nerimo ir klausimų – dėl šios priežasties reikalingas aplinkinių palaikymas ir patarimai. Artimieji galėtų patarti, kokie vežimėliai, vystyklai kūdikiams yra geriausi. Tai taip pat ypač naudinga, kai kyla buitinių klausimų, kaip prižiūrėti vaikelį, dėl kokių dalykų jaudintis nevertėtų – patyrusios ir ne vieną vaikelį užauginusios motinos tikrai galėtų padėti. Žinoma, šiais patarimais aklai pasikliauti nereikėtų, bet svarbu įvertinti artimųjų dėmesį ir palaikymą.

Pasirūpinkite rūbeliais ir higienos priemonėmis

Iš anksto nusipirkite kūdikiui skirtus šampūnus, sauskelnes ir rūbelius. Neplanuokite paskutinę minutę atkreipkite dėmesį, jog vaiko higienos priemones geriausia pirkti iš anksto, specializuotose parduotuvėse – kūdikio oda labai jautri, todėl jiems tinkami tik švelniausi prausikliai. Kokios kūdikio higienos priemonės yra tinkamiausios, turėtų patarti ir jūsų patyrę ir vaikus auginantys draugai, šeimos gydytojas. Vežimėliai taip pat turi būti talpūs, kuriuose būtų svarbiausi rūbeliai pakeitimui ir higienos priemonės.

Paverskite namus saugesnius

Aplinka naujagimiui turi būti saugi – tai atrodo elementaru, tačiau vertėtų pasižiūrėti, kuriuos aštrius kampus būtų galima padengti specialia apsauga. Pasižiūrėkite kokioje aplinkoje gyvens jūsų būsimas mažylis – ar jo kambariui išdažyti buvo naudojami saugūs dažai, ar nusipirkta lovelė turi patikimą mechanizmą, užtikrinantį, kad vaikas būtų saugus. Kritiškai įvertinkite namų būklę ir saugumą – tada mažylio atsiradimas namuose sukels mažiau nerimo.

Viena dažniausių klaidų, kurią daro nauji tėveliai, yra panika – dėl būsimo vaikelio daiktų, drabužėlių. Neapkraukite savo namų šūsnimis šliauštinukų ir kitų daiktelių – juk parduotuvės tikrai neišnys vaikeliui gimus.  Žinoma, vežimėliai, sauskelnės, lovelė turi būti parūpinta iš anksto. Net ir maistas gali būti paruošiamas prieš vaiko gimimą – pasirūpinkite, kad šaldiklyje būtų pakankamai produktų – gimus vaikeliui, daugiau laiko norėsis skirti poilsiui nei maisto gamybai.