Be kategorijos

Kaip teisingai nupirkti batus vaikams

Batų rinkimasis yra svarbus žingsnis vaiko gyvenime. Dažnai tėvai pirmąją batų porą išsaugo kaip prisiminimą, kad vaikas jau tiek subrendo, kad galima buvo uždėti kietesnį batuką. Tačiau jeigu pirkti rūbus internetu atrodo sudėtinga užduotis, išrinkti teisingus batus vaikui atrodo neįmanoma. Tačiau tai nėra taip sunku kaip atrodo: užduotis batai vaikams internetu lengvai įvykdoma žinant kelias paslaptis.

Pirma vaiko batų pora turėtų būti perkama įprastoje parduotuvėje, kur vaikas turi galimybę juos pasimatuoti. Taip galima geriau stebėti, kokios medžiagos geriau prisitaiko prie kojos, į kokią atramą vaikas geriau reaguoja. Batus reiktų matuotis jau su kojine, kurią vaikas nešios kartu su batais. Taip bus galima žinoti tinkamą dydį, matuojant vaikas nepritrins pėdos. Tik po to, žinant dydį ir pageidaujamą batų medžiagą, galima lankytis parduotuvėse, kur siūlomi vaikiški batai internetu. Prieš perkant internetu, reiktų abi vaiko kojas išmatuoti – jei jos skirtingų dydžių, reiktų orientuotis į batus, kurie užtelpa ant didesniosios kojos. Vaikų kojos auga pakankamai greitai, todėl reiktų jas matuoti kas du tris mėnesius.

Jei renkantis prekes vaikams internetu užtinkate gražius batukus, kurie yra atrodo, truputį didesni, geriau tokių nepirkti. Su per dideliais batais vaikams vaikščioti ne tik kad bus nepatogu, bet labiau tikėtina nukristi. Jeigu perkami batai vaikams internetu, reiktų atidžiai skaityti jų aprašymus, kuriuose turėtų būti įtrauktas ne tik jų dydis, bet ir naudotos medžiagos. Reiktų nepasiduoti madoms – įvairūs aukštakulniai, suaugusiųjų batų adaptacijos netinka vaikams, besimokantiems vaikščioti. Tokie batai kaip aukštakulniai, neturintys raištelių, užsegimų kaip tik gali suteikti vaikams mažiau atramos ir išvystyti netinkamą laikyseną. Vaikiški batai turėtų būti pralaidūs orui, kad koja neprakaituotų, būtų patogu juos nešioti.

Perkant batus svarbu atkreipti dėmesį ir į padą – jis neturėtų būti nei per slidus, nei per kibus. Netinkamas padas gali leisti mažajam greičiau nukristi ir užsigauti. Jeigu yra perkami vaikiški batai internetu, reikia patikrinti, kada ir kaip galima grąžinti. Net jei batai yra reikiamo dydžio, po  pasimatavimo gali atsitikti taip, kad kulnas iš tiesų nėra patogus, batas nuolat slysta ar vaiko pirštai remiasi į priekį. Nereiktų pirkti jau panešiotų batų – vaikiški batai dažniausiai greitai prisitaiko prie šeimininko kojos, todėl gali ne taip efektyviai užtikrinti atramą kaip naujai pirkti.

Jei batai nepatinka mažajam, nereiktų versti juos nešioti. Geriau jau dviese vėl peržiūrėti siūlomas prekes vaikams internetu ir išsirinkti kartu. Taip bus galima būti tikriem, kad rasite ir Jums, ir vaikui tinkamą sprendimą. Patartina perkant pažiūrėti, kad batai tiktų keliomis progomis – į mokyklą, išvykas, laisvalaikiui.