Kita

Kaip vaikams palengvinti kalbos mokimąsi?

Vaikai – mūsų ateitis, todėl svarbu skirti jiems dėmesio ir laiko, kai kalba pakrypsta apie mokymąsi. Nevertėtų tikėtis, kad jiems viskas bus aišku, nes jie dar tik šios srities naujokai. Anglų kalba internetu – tai vienas iš būdų išmokti kalbą be didelių pastangų. Vis dėlto svarbu stebėti vaiko veiklą internete, kad jis juo naudotųsi saugiai ir ne per daug.

Kaip padėti savo vaikams?

• Išnagrinėkite užduotį. Tai vienas iš pagrindinių dalykų, ką svarbu tinkamai atlikti. Blogai supratus užduotį, dažnai ir užduotis yra padaro ne taip, kaip reikalaujama. Jei net ir išnagrinėjus užduotį, vaikas nesupranta, kaip ją atlikti, galite perskaityti kartu pavyzdį. Galite tai padaryti nebūtinai kartu su užduotimi.

• Leiskite vaikui daryti patiems. Už vaiką padarius užduotį, jis jos nesupras. Kaip tik gali būti, kad norint padėti, pabloginsite situaciją. Vaikui reikia tylos ir ramybės, kol jis daro užduotį. Anglų kalba internetu – galimas variantas mokinantis, vis dėlto vertėtų leisti naudotis jį prižiūrint. Vėliau atlikus ją peržiūrėkite, bet netaisykite klaidų. Paaiškinkite to, ko galbūt jis nepastebės ar neatkreipė dėmesio. Pasakykite, kad tekste yra klaidų ir rekomenduotina jas pataisyti pagal taip, kaip aiškinote.

• Jei nemokate anglų kalbos, tai gali tapti būdu ją išmokti, vis dėlto vertėtų skirti daugiau dėmesio teisingam jos vartojimui. Papildoma anglų kalbos mokytoja padės išmokti kalbą visam gyvenimui, todėl investuoti į tai tikrai verta. Mokytis reikia ne tik vaikams, bet ir jų tėveliams. Pravartu tai atlikti kartu.

• Interneto pagalba. Internetas naudingas rasti informaciją ir pavyzdžius. Jame galima atlikti ir užduotis, kurios padeda užtvirtinti išmoktą medžiagą. Anglų kalba internetu – vienas iš paprasčiausių būdų kaip išmokti kalbą. Galima žiūrėti filmus ir serialus, kurie taip pat padeda išmokti norimą kalbą.

Būkite geriausiais draugais

Vaikystėje vaikui reikia pritarimo ir supratimo, todėl ypač svarbu mokinantis rasti laiko linksmybėms ir pramogoms. Vaikui gerai atlikus užduotį, pasidžiaukite juo. Tegul vaikas supranta, kad jo darbas yra įvertintas.