Be kategorijos

Kas svarbu renkantis drabužius vaikams?

Nuo pačių pirmųjų Jūsų mažylio gyvenimo metų – labai svarbu išrinkti jam kokybišką, patogią ir tinkamą aprangą. Renkant drabužius mažiesiems, faktorių kiekis – į kuriuos vertėtų atsižvelgti, ženkliai išauga. Pasirinkti drabužiai vaikams neturėtų kelti diskomforto ar trukdyti judėti ir pažinti naujus dalykus! Dažniausiai vaikučiai pasižymi itin judriais judesiais: šokinėjimu, ropojimu, bandymu stotis ar mojavimu rankomis. Daromi judesiai – nesvarbu ar jie sąmoningi ar nesąmoningi – yra labai svarbūs atsižvelgiant į vaikelio vystymosi procesus. Taigi, vertėtų apsvarstyti kokio tipo drabužiai leis Jūsų vaikeliui judėti be didesnių apribojimų ir suteiks jam visišką komfortą!

Einant į parduotuvę vaikams, tėvams visada svarbu, kad būtų suderintas kokybės ir kainos santykis – juk vaikas tuoj drabužį išaugs, todėl nereiktų jam išleisti per daug. Į ką dar vertėtų atsižvelgti tėveliams, perkantiems drabužius savo mažyliams? Išvaizdą, patvarumą, estetiką, kainą, prekės ženklą, tendencijas, audinį, madą ir asmeninį stilių? Ar visų šių aspektų derinys?

Galime pritarti, jog visi šie veiksniai yra tikrai labai svarbūs, tačiau vienas svarbiausių aspektų yra patogumas. Nors parduotuvė vaikams ir joje siūlomas asortimentas, Jus gundytų išbandyti stilingus, tačiau Jūsų nuomone – nepatogius drabužius – atsisakykite. Esminis patarimas: prieš pirkdami drabužius įsivaizduokite, jog juos perkate sau. Apsvarstykite: ar tai funkcionalus, praktiškas pirkinys? Ar bus patogu jį nusivilkti? Ar drabužis leis judėti lengvai ir nevaržomai? Taip pat svarbus ir drabužio dydis. Jei drabužis kiek per laisvas ar per ankštas – padėkite jį atgal. Netinkamo dydžio drabužiai – dažniausiai daroma tėvelių klaida, tai sąlygoja ribotus judesius dėl per didelių arba per mažų drabužių.

Dažniausiai ši klaida daroma tuomet, kai prireikia vaikiškos striukės. Tėveliai nėra linkę išlaidauti bent kelis sezonus, todėl stengiasi įsigyti didesnio dydžio viršutinius drabužius, kurie būtų tinkami ir kito sezono metu. Tai – puikus būdas sutaupyti pinigų, tačiau dažniausiai per dideli drabužiai gali būti apdribę, per ilgi – tokio tipo drabužiai ribos vaiko judesius ir suteiks diskomfortą. Per maži drabužiai aišku yra dar blogiau – nes jie vaikui spaus. Greitai augančiam vaikui dar sunkiau nupirkti rūbelius, mat jiems tinkamo dydžio drabužiai greitai irgi gali tapti per mažais.

Pirkdami vaikiškus drabužius – būtinai atkreipkite dėmesį į drabužio medžiagą, suteikiamą patogumą ir laisvę, kuri yra būtina kiekvieno mažylio vystymosi laikotarpiu! Užtikrinkite, jog Jūsų vaikelis visada jaustųsi komfortiškai ir galėtų jaustis nesuvaržytai. Venkite nors ir labai madingų, tačiau nepatogių, netinkamo dydžio drabužių.