Kita

Ko vaikams reikia miegamajame?

Svarstote pagaliau leisti vaikui miegoti ir leisti laiką atskirame kambaryje? Ar apgalvojote, ko gali prireikti? Kokios vaikiškos prekės bus reikalingos? Kartais gali atrodyti, kad mažiesiems miegamajame daugiausiai reikia žaislų. Ir visgi, tai ne visai tiesa. Nusprendėme trumpai aptarti, ko mažiesiems atskirame nuo tėvų miegamajame gali prireikti.

Nuo lovos iki sienų apdailų

Kai vaikas jau vaikšto pats ir geba regzti rišlesnes mintis, atrodo, atėjo laikas jam pabandyti atsiskirti nuo tėvų. Na, bent jau per vieno kambario sieną. Šiuo atveju vežimėlis ir supama lovytė jau gali ieškoti naujų šeimininkų, o Jums reikės naujos patogios vaikiškos lovos. Apsauginė tvorelė prie lovos taip pat nepakenks, jei vaikas dar nėra mokyklinio amžiaus. Taip pat atsargiai reikia rinktis čiužinį. Lova taip pat turi būti patogi ir negriozdiška.

Vertėtų pabrėžti, kad vaikiškos prekės gali būti tikrai labai įvairios, o vienoje parduotuvėje rasti galima ne tik patogią lovą ar čiužinį, bet ir nediduką staliuką, prie kurios vaikas galės piešti, spalvinti ir žaisti. Tai pat vaiko kambaryje praverstų minkštas kilimas. Visgi, vaikai daugiau laiko praleidžia žaisdami ir tikrai ne sėdėdami ant lovos. Dažniausiai visi žaidimai vyksta sėdint ant grindų, tad minkštas kilimas bus tikrai gera investicija.

Taip pat, kad kambarys neatrodytų nuobodus, dažnai siūloma dekoruoti ir sienas ar bent jau vieną iš jų. Vaikai yra judrūs, guvūs ir smalsūs. Be to, jiems reikia stimulo įsijungti vaizduotei, nesvarbu, ar tai berniukas, ar mergaitė. Tad nebijokite klijuoti sieninių lipdukų ar paversti vieną sieną piešimo ir meno zona.

Mokykite vaiką palaikyti tvarką

Tiesa, kartais iškeliant vaikus gyventi į kitą kambarį, išmokyti juos palaikyti tvarką atrodo misija neįmanoma. Tačiau atsakomybės jausmą reikėtų ugdyti nuo pat „mažų dienų“. Todėl kartu perkelkite ir spintą ar komodą su vaiko drabužiais. Taip po truputį pratinsite vaiką nusirengus pasidėti drabužius į vietą ir mokytis juos lankstyti.

Taip pat siūlome įsigyti kelias didesnes dėžes žaislams, kitaip dar vadinamas tiesiog „žaislų konteineriais“. Vaikai išmoks pažaidę susitvarkyti ir susidėti žaislus į jiems skirtą vietą. Tačiau tai dar ne visos vaikiškos prekės, kurių Jums prireiks vaiko kambaryje. Nepamirškite žaismingų antklodžių, piešimo popieriaus ir spalvotų rašiklių. Tegul vaikai jausis saugūs ir turintys viską, ko jiems gali prireikti naujajame miegamajame.