Be kategorijos

Kokias medžiagas rinktis vaikiškoms kelnėms

Suaugusieji mėgsta kelnes dėl jų patogumo, skirtingų stilių ir medžiagų. Vaikai jas mėgsta dėl tų pačių priežasčių. Tačiau vaikiški drabužiai visuomet skyrėsi nuo suaugusiųjų, tas pats yra ir su kelnėmis. Kai kuriems patogiau minkštesnės medžiagos, kai kurie vaikai jau nuo mažumės pripranta prie džinsų. Taigi kokios medžiagos yra geriausios, renkantis kuo apvilkti vaikus?

Pasaulyje po truputį plinta kasdieniškumo mada. Drabužiai tampa paprastesni, pėdkelnės vaikams perkamos tik šaltu oru, tačiau kasdieniškais laikomi džinsai po truputį traukiasi ir užleidžia vietą kitoms medžiagoms. Džinsas dažnai atmetamas todėl, kad vaikams jis nėra itin patogus – jis daugiau apspaudžia kojas, mažiau leidžia odai kvėpuoti ir greitai tepasi. Todėl priešingai nei suaugusieji, vaikai džinsus renkasi ne kasdienai, o daugiau svarbesnėmis progomis.

Renkantis kelnes kasdienai, yra siūlomos medžiagos, tokios kaip medvilnė, įvairūs džinso pakaitalai. Tokios medžiagos yra minkštesnės, jos leidžia kvėpuoti odai bei apsivilkus tokiomis kelnėmis, vaikams yra lengviau judėti. Tačiau minėtos medžiagos turi ir savų trūkumų: jos greičiau susidėvi, suplyšta, jei vaikas parkrinta ant asfalto. Jei vaikas yra sportuojantis, geriausia, kad kelnės ir visa apranga būtų specializuota, pavyzdžiui, krepšinio apranga vaikams užtikrina, kad vaiko oda galės kvėpuoti, kelnės nevaržys greitų judesių, kurių reikia žaidžiant.

Be įprastos medvilnės, vasarinėms kelnėms galima rinktis ir liną. Ši medžiaga yra lengvesnė, leidžia geriau kvėpuoti vaiko odai. Tačiau ji taip pat turi savo trūkumų – medžiaga greičiau tepasi, ant jos greitai gali atsirasti prakaito dėmių. Vilna yra nerekomenduojama vaikiškoms kelnėms, nes ši medžiaga dažniausiai būna per šiurkšti vaikiškai odai. Tokias kelnes galima vilkti tik jei prieš tai bus apvilktos minkštesnės pėdkelnės, kurios neleis vaikui pajusti vilnos šiurkštumo. Dar viena panaši į medvilnę medžiaga, kurią dažnai turi vaikiški rūbai yra flanelė. Tai turbūt yra geriausia medžiaga be medvilnės, tinkanti kelnėms.

Pėdkelnės vaikams šiomis dienomis yra naudojamos tik šaltesniu oru arba nešiojant sijoną. Jų medžiaga taip pat turi būti minkšta, kad negraužtų jautrios vaiko odos. Priklausomai nuo poreikio, jos gali būti šiltesnės, terminės arba paprastos. Pėdkelnės ir kitos kelnės turi būti pakankamai elastingos, medžiaga turi galėti tampytis. Priešingu atveju, vaikas visuomet jausis sustingęs ir negalės atsipalaiduoti, žaisti su savo draugais. Kasdieninių kelnių medžiaga turi užtikrinti laisvumą, tačiau neturėtų būti tokios laisvos kaip kad būna krepšinio apranga vaikams. Tokią aprangą galima rinktis kasdieninei aprangai retomis dienomis, ypač jei vaikas ruošiasi daug bėgioti.

Vaikiški rūbai naudoja panašias medžiagas kaip ir suaugusiųjų. Tačiau dėl jautresnės vaiko odos, didesnio judrumo, yra svarbu, kad pasirinktos medžiagos drabužiams, ypač kelnėms, užtikrintų odos kvėpavimą, laisvumą.