Žaislai

Kokios prekės gali būti pavojingos vaiko sveikatai?

Mažyliui augant vieni žaislai net gali pasižymėti, kaip per daug pavojingos vaiko sveikatai. Visada būtina atkreipti dėmesį, kokio amžiaus kategorijai priskiriamos. Tai ypač aktualu, kad vaikas nepaspringtų ar kitaip nesusižalotų. Jei pastebite, bet kokią riziką šios prekės vaikams turėtų būti atidėtos vėlesniam vartojimui.

Kuo pasižymi pavojingos prekės?

Aštrumu. Jei yra bet kokia galimybė, kad vaikas gali įsipjauti, tai netinkama prekė. Pastebėjus, kad vaikas susižeidė vertėtų išvalyti žaizdą ir sustabdyti kraujavimą bintu ar pleistru. Jei žaizda yra gilesnė būtina vaiką vežti į ligoninę. Bet koks uždelsimas gali turėti žalos.

Smulkūs. Jei žaislą vaikas gali nuryti ypač, kai mažylis yra iki 2 metų būtina šią prekę atidėti vėlesniam naudojimui, kai vaikas bus nuovokus ir supras, kad to daryti negalima. „Lego“ ar panašaus tipo žaislai privalo atitikti vaiko amžiaus kategoriją, o pirmus kartus prižiūrima tėvelių ar suaugusių.

Chemija. Prekės vaikams negali būti apipurkštos ar pagamintos iš pavojingų medžiagų, kurios galėtų būti netinkamos odai. Jautresnių ar alergiškos vaikų oda turi būti prižiūrima net renkantis patalynė. Jei vis vien oda išberta ar paraudus būtina kreiptis pas gydytoją.

Ką daryti, jei žaidžiant vaikas užspringsta?

Prarijus mažą detalę vaikas pradės dusti ir springti. Būtina kviesti greitąją pagalbą, vis dėlto pirmiausia, vaikas turi būti paguldomas pilvu ant kelių ir stuktelimas į nugarą. Būtina tai daryti tol, kol vaikas pašalina svetimkūnį. Jei vaikas praranda sąmonę, atliekamas dirbtinis kvėpavimas, tuo pačiu metu atveriama burna ir pažiūrima ar negalima išimti svetimkūnio. Negalima vaiko kratyti aukštyn kojomis, kadangi gali būti pažeistos vaiko smegenys.

Prekės vaikams negali būti pavojingos jiems, todėl geriausia prieš paduodant įsitikinti, kad nėra jokios grėsmės dėl kurių galėtų kilti sveikatos sutrikimų. Jei vaikas žaidžiant susižeidžia būtina suteikti pirmąją pagalbą, kuri padėtų iki tol, kol specialistai galėtų imtis veiksmų. Bet koks delsimas gali būti pavojingos vaiko sveikatai, todėl būtina veikti nedelsiant ir užtikrintai.