Namai

Koks apšvietimas reikalingas skirtingoms namų erdvėms?

LED šviestuvai šiandien tokie įvairūs, kad gali transformuoti visą interjerą – tereikia pasirinkti skirtingą apšvietimo būdą ir lemputes. Skirtingos formos, funkcijos, šviesos temperatūra ar ryškumas ir Jūsų namai atrodo kardinaliai kitaip. Tad kyla klausimas, kokius šviestuvus rinktis skirtingoms namų erdvėms?

Svetainės apšvietimas

Kaitrines lempas pastaruoju metu keičia LED apšvietimas. Svetainėje, kurioje dažniausiai vyrauja raminanti, atpalaiduojanti atmosfera, pravartu rinktis ir tokią atmosferą palaikantį apšvietimą. Visgi, pirmiausia vertėtų atsižvelgti į tai, kokio intensyvumo šviesos šioje erdvėje reikia. Jei svetainėje dažniausiai žiūrite filmus, užkandžiaujate, priimate svečius, tačiau nedirbate, tuomet rekomenduojama rinktis šviestuvą, kuris kontroliuotų šviesos ryškumą. Tam ypač naudingi yra dimeriai. Specialus, nedidelis prie sienų paprastai montuojamas prietaisas užtikrina, kad LED šviestuvai kartais šviečia kiek ryškiau, o tam tikrose situacijose tampa visiškai blankūs ir sukuria magišką prietemą. Be to, toks apšvietimo reguliavimo būdas padeda ir sutaupyti elektros energijos, kas labai greitai atsispindi ir sumažėjusiose sąskaitose už elektrą. Daugelis interjero dizainerių svetainėje rekomenduoja rinktis šiltesnių tonų šviesą, tad LED apšvietimas galėtų būti geltonesnių atspalvių. Ypač originaliai svetainėje atrodo pakabinami šviestuvai, toršerai ar įmontuojamos LED juostos.

Kaip apšviesti miegamąjį?

Miegamasis – dažnai žmonių vertinamas kaip ypač intymi vieta, į kurią paprastai nekviečiami svečiai, draugai ar net kai kurie artimieji. Čia norima išlaikyti privatumą, o toks pasirinkimas atsispindi ir pasirenkamame erdvės apšvietime. Nors miegamasis ir romantiška atmosfera neatsiejami dalykai, tačiau įrengiant ar dar tik planuojant miegamojo apšvietimą, reikėtų įvertinti ir praktiškumo pusę: stikliniai šviestuvų gaubtai gali rinkti dulkes kaskart klojant lovą, perrengiant patalynę, taip pat tamsoje bandant įjungti šviestuvą ant stiklinio šviestuvo paviršiaus matysis pirštų antspaudai. Tai – neestetiška, dėl to rekomenduojama miegamąjame naudoti medžiaginius šviestuvus arba turinčius metalinių detalių. Žinoma, erdvė, kurioje svarbiausias poilsis ir ramybė neturėtų būti apšviečiama itin ryškiais šviestuvų gaubtais (ar margais jų raštais) – tai gali blaškyti dėmesį.

Žaismingi šviestuvai vaikų kambaryje

LED šviestuvai gali būti montuojami ir vaikų kambariuose. Dėl anksčiau minėto šio tipo apšvietimo variacijų juos panaudoti galima tiek kuriant jaukų mergaičių, tiek kiek dinamiškesnį, energingų berniukų kambarį. LED apšvietimas gali būti įvairių atspalvių, o šviestuvo tipą šiandien galima irgi rinktis iš daugybės įvairių variantų. Šviestuvai su vaikų mėgstamiausiais filmų herojais ar žaismingai ant lubų tarsi žvaigždynas įmontuotais LED šviestuvais ar panelėmis sudarys išskirtinę erdvę, kurioje jie augs sveiki ir svajodami.