Priežiūra ir ugdymas

Kontaktiniai lęšiai ir vaikai: ką žinoti?

Dauguma vaikų – labai smalsūs, judrūs, aktyvūs. Dėl šių savybių neretai tėvai ima baimintis, kai nustatoma, kad vaiką vargina koks nors regėjimo sutrikimas. Ypač daug nepasitenkinimo gali kelti akiniai – jie dažnai dūžta, deformuojasi, nes vaikai neatsargūs. Tačiau tikru išsigelbėjimu tampa kontaktiniai lęšiai. Tiesa, kaip pastebi Gerilesiai.lt komanda, tokiu atveju vertėtų šį tą žinoti: ir kokie patys lęšiai, ir koks kontaktinių lęšių skystis tinkamas, ir kaip viską prižiūrėti.

 

Lęšiai lęšiams nelygūs

 

Kaip ir akiniai, kontaktiniai lęšiai vaikams neturėtų būti perkami aklai, neįvertinus daugybės svarbių niuansų. Be galo svarbu, kad lęšiai vaikui tiktų ir patiktų. Siekiant tokio tikslo pirmiausia reikėtų pasigilinti į gydytojo receptą. Paprastai pats specialistas nurodo, ar vaikas gali naudoti ne tik akinius.

 

Recepte būna nurodytas lęšių stiprumas – dioptrijos. Nepamirškite, kad akių rega gali skirtis. Tačiau ne mažiau svarbu ir kiti kriterijai. Vienas tokių – lęšių išgaubtumas. Būtent nuo to priklausys, ar lęšiai yra patogūs ir ar iš tiesų padeda akims matyti geriau.

 

Papildomos priemonės – tiesiog būtinos

 

Labai dažnai tėvai vaikams pamiršta paaiškinti, kad svarbu ne tik tiesiog nešioti lęšius. Kokybiškas, tinkamas kontaktinių lęšių skystis (jį, kaip ir kitas priemones, galite užsisakyti Gerilesiai.lt), specialūs dėkliukai, netgi akių lašai – visa tai padeda užtikrinti regos korekcijos sėkmingumą.

 

Labai svarbu pasirinkti tokias priemones, kurios yra lengvai naudojamos ir saugios. Be jų vargiai prasisuksite, tad verta pasirinkimui skirti dėmesio.

 

Eiliškumas ir kiti niuansai

 

Vaikas turi dar prieš pradėdamas naudoti lęšius suprasti, kaip reikia su jais elgtis. Verta paaiškinti, kaip atskirti, ar lęšiai nekelia diskomforto, ar nealergizuoja akių, ar tikrai užtikrina puikią regą. Be to, labai svarbu, kad vaikas žinotų, kaip savarankiškai prižiūrėti šią priemonę.

 

Jis turi suprasti, kad, pavyzdžiui, lęšiai turi būti liečiami griežtai tik švariomis rankomis. Gerilesiai.lt komanda taip pat akcentuoja, kad kontaktinių lęšių skystis turi būti keičiamas reguliariai. Be to, dera reguliariai plauti ir pačius vadinamuosius konteineriukus. Būtina gerai paaiškinti, kuo skiriasi vienadieniai, savaitiniai ir mėnesiniai lęšiai – kad vaikas nesusimaišytų.

 

Jei skirsite pasiruošimui laiko, vaikas tikrai noriai įsigilins į niuansus ir mokės pats rūpintis rega. Nėra griežtos amžiaus ribos, kada vaikai jau gali naudoti lęšius. Tad kuo geriau pasirengsite, tuo mažiau rūpesčių kils dėl saugumo. Taigi, kaip sakoma, viskas jūsų rankose.