Vaiko kambario interjeras

Langai vaikų kambaryje: tiks roletai

Norint apsaugoti vaikus, svarbu ne tik pasirūpinti, kad jie saugiai pasiektų mokyklą, turėtų draugų, lavinančių veiklų. Turite pasirūpinti ir jų privatumu: juk nenorite, kad praeiviai stebėtų jūsų žaidžiančius ar besimokančius vaikus. Tam tinka įvairūs langų uždengimai, tarp jų ir roletai.

Uždengimo svarba

Kabindami langų uždengimus dažniausiai net nesusimąstome, kodėl taip darome. Daugiausia uždangalai pasirenkami norint apsisaugoti nuo intensyvios saulės šviesos ir tai yra viena iš pagrindinių priežasčių dengti ir vaikų kambario langus. Tačiau dar viena svarbi priežastis yra privatumas. Galbūt jums, jau suaugus, nesvarbu, kad kaimynai mato, kaip skaitote knygą, žiūrite televizorių, bet geriau nuo to apsaugoti vaikus. Leiskite jiems žaisti savo erdvėje, netrukdomai nuo žvilgsnių.

Spalvos ir raštai

Nepamirškite, kad langų uždengimą renkate vaikų kambariui. Todėl galite rinktis kad ir ryškiausius raštus, spalvas, kurios patiks jūsų mažyliui. Prieš perkant, būtų pravartu pasitarti su vaiku (jei jis jau vyresnio amžiaus, kai suvokia aplinką). Nors vaikai dažniausiai prašys roletų su jų herojų atvaizdais, geriausia nuo to susilaikyti: juk mados ir norai praeina. Geriausia, kad parinkti roletai būtų žaismingi.

Vaikų kambariams paprastai rekomenduojama rinktis šiltas spalvas, tokias kaip oranžinę, geltoną. Šios spalvos yra draugiškos, jaunatviškos, skatina vaiko pasitikėjimą savimi, nepriklausomumą. Oranžinė ir geltona taip pat skatina bendravimą, todėl didelį tikimybė, kad pasirinkus šias spalvas dažnai girdėsite vaikų juoką šiame kambaryje. Jei norite daugiau sužinoti, kokias spalvas verta rinktis norint geriausio rezultato, galite skaityti šį įrašą.

Roletų valdymas

Renkantis langų uždengimus, atsiranda dar vienas sprendimas: ar roletai turėtų būti valdomi rankiniu, ar mechaniniu būdu? Jei langų uždengimai sujungti su išmaniųjų namų sistema, galite juos specialiai nustatyti, kad tam tikrą valandą jie būtų pakelti arba nuleisti. Taip nustačius, kad jie nusileis, pavyzdžiui, 8 valandą vakaro, bus galima lengviau paskatinti vaikus eiti miegoti, nes nebus stimulų iš lauko.

Langų uždengimų pasirinkimas turėtų taip pat būti suderintas su vaikų kambario interjeru. Galite nebūtinai rinktis roletus, kiti pasirinkimai gali būti lazdele valdomos žaliuzės ar romanetės.