Be kategorijos

Lyja: vaiko apranga lietingu oru

Visi esame girdėję posakį – nėra prastų oro sąlygų – yra prasta apranga. Gyvenant Lietuvoje, kur lietus yra dažnesnis svečias nei saulėtos, šiltos dienos – vertėtų susirūpinti ne tik savo, bet ir mažiausių šeimos narių apsauga! Kokybiški guminiai batai, žvejo bridekelnes primenančios kelnės ir striukės vaikams yra būtinybė, jei lauke lyja kaip iš kibiro! Jei lyja žiemos laikotarpiu – nepamirškime ir vandens poveikiui atsparių pirštinių,  kepurių. Šilta apranga itin svarbi jei daug keliaujate pėsčiomis arba laiką stengiatės leisti gryname ore.

 

Svarbiausia misija:  išlikti sausais, sušildytais ir… laimingais!  Esant bet kokioms oro sąlygoms!

Ši misija yra tikras daugelio tėvelių galvos skausmas, šaltaisiais metų laikais – rudeniu, žiemą. Tai ypač svarbu, kuomet vaikai pradeda eiti į darželį ir lauke praleidžia dar daugiau laiko, dažniau išbėga į lauką pažaisti su kitais draugais. Ir tuomet, neužtenka vien tik striukės vaikams – dažnai prireikia daugiau šiltų rūbų. Neturėtume bijoti šaltesnio oro – turėtume bijoti nemokėti tinkamai aprengti savo mažųjų, jog net ir vėsiu metu, kuomet lauke lyja – jie galėtų kokybiškai ir linksmai leisti laiką, kad ir braidant po balas!

 

Paprasčiausias ir, veikiausiai, vertingiausias patarimas – sluoksniuokite drabužius! Pradėkite nuo itin šilto pagrindinio sluoksnio – kelnių ir viršutinės dalies komplekto. Nors vilna ir yra labai šilta, sulaikanti drėgmę medžiaga, būtų puiku jei bazinis sluoksnis būtų ne vilnonis, o kašmyrinis arba pagamintas iš merino vilnos. Vertėtų pasirūpinti ir antru sluoksniu, kuris gali būti net ir paprasčiausias džemperis, kurį galėtume lengvai nuvilkti, jei keistųsi oro sąlygos. Tuomet  – metas šiltoms kojinėms, kepurėms ir šalikams. Striukės mergaitėms ir striukės berniukams – taip pat labai svarbus „sluoksnis“, norint apsisaugoti nuo lietaus ir šalčio! Visgi, prieš tai vertėtų dar pasirūpinti ir vandeniui (šiuo atveju – lietui) atspariomis kelnėmis. Būtų puiku, jei tai būtų kombinezonas, kas užtikrintų, jog drabužio dėvėjimas taptų dar patogesnis.

 

Renkantis funkcinius drabužius – vertėtų nepamiršti ir patogumo. Juk net ir plačios, lietui atsparios kelnės – gali būti patogios! Kalbant apie stilių ir spalvų pasirinkimą – pirmenybę teikite funkcionalumui, kokybei ir patogumui, o tik vėliau pagalvokite apie madingas spalvas ar raštus. Net pati madingiausia, šauniausiai atrodančios striukės mergaitėms ar berniukams ar kitas drabužis kartais gali nesuteikti šilumos pojūčio ir vaikas gali peršalti! Žinoma, idealiausiu atveju – galėsite užtikrinti tiek šilumą, tiek ir dailią išvaizdą!