Be kategorijos

Medvilnė vaikų rūbuose

Medvilnė yra viena dažniausiai naudojamų medžiagų rūbuose, todėl nenuostabu, kad jos randama ir vaikiškuose rūbuose. Tačiau kai kuriems gali iškylti klausimas, kodėl būtent medvilnė, o ne vilna yra populiari. Juk yra daug medžiagų, kurios naudojamos vaikų rūbuose – džinsas, vilna, linas. Rūbai vaikams visuomet pasižymi didesniu lengvumu, judrumo užtikrinimu nei suaugusiųjų rūbai, ir medvilnė tam puikiai tinka.

Medvilnė dažnai pasirenkama vaikų rūbams jau vien todėl, kad ji yra natūralus audinys, kuris labai tinka mažojo jautriai odai, nes nealergizuoja. Kaip žinia, vaikų oda yra jautresnė nei suaugusiųjų, todėl įvairūs drabužiai, kepurės vaikams turi į tai atsižvelgti. Dėl to dažniausiai ir yra naudojama medvilnė, kuri neleidžia plisti egzemai, nesukelia bėrimo, neskatina astmos. Tai leidžia ramiau atsikvėpti, jei atžala turi įvairių alergijų ir geriau jį apsaugoti nuo alerginės reakcijos.

Dar vienas šios medžiagos privalumas – iš medvilnės pasiūtus rūbus yra patogu dėvėti. Vaikai, vilkėdami medvilninius drabužius nesijaučia šlapi net jeigu daug prakaituoja, drabužiuose nėra sulaikomas nemalonus kvapas, nes medvilnė nesugeria drėgmės. Medvilnė taip pat yra kvėpuojanti medžiaga – tai yra ji leidžia odai kvėpuoti, kas yra svarbu daug judant. Dėl to medvilnė taip tinka kūdikiams ir mažiems vaikams, kurių judrumas yra reikalingas norint teisingai vystytis.

Tiems, kurių vaikai vasarą dažnai žaidžia lauke, pasirinkus medvilnę, nereikės baimintis, kad jie sušals vakarėjant. Medvilninis audinys veikia kaip izoliacija – tarp plaušelių yra sulaikomos oro dalelės ir vaiko neperpučia. Aišku, medvilnė nėra tokia šilta kaip vilna, todėl ji tinka daugiau pavasariui ar vasarai. Tokia medžiaga dažnai naudojama ne tik rūbams, bet iš jos daromos pavasarinės ar vasarinės kepurės mergaitėms ir berniukams. Aprengti medvilne vaikai sukurs mažiau rūpesčių tėvams, nes medvilnė, prisitaikydama prie vaiko temperatūros, neleis jiems sušalti ar perkaisti – kas dažnai pasitaiko lakstant vasarą.

Rūbai vaikams turi medvilnės, nes ji taip pat yra patogi net kai yra daug judama. Medžiaga ne tik gali sugerti drėgmę, bet ir yra pakankamai minkšta, elastinga, tad mažiesiems nespaudžia bėgiojant, lankstantis. Net jeigu vaikai pargriūna, išsitepa, tėvams bus mažiau rūpesčių, nes medvilnę yra pakankamai lengva plauti, valyti. Tačiau tai nereiškia, kad galima medvilninius drabužius skalbit bet kokiu režimu. Medvilnė, skalbiama aukštoje temperatūroje gali susitraukti. O jai pakeitus savo formą, gali būti sunku grąžinti į pradinę padėtį.

Medvilnė yra ir pakanakami ilgaamžiška. Todėl pasirinkus šią medžiagą, galima būti tikriem, kad pasirinkote teisingą investiciją. Drabužiai, kepurės mergaitėms ir berniukams pasiūti iš medvilnės bus dar ilgai naudojami, greitai nesuplyš. Tinkamai prižiūrimi, jie turėtų tarnauti iki tol, kol vaikas išaugs iš jų.