Vaiko kambario interjeras

Mergaitės kambarys: tarp žaismingumo ir funkcionalumo

Įrengti kambarį mergaitei – užduotis tikrai ne iš lengvųjų, ypatingai, jei ji pati turi įvairiausių idėjų, kurios privalo būti žūtbūt įgyvendintos. Visgi suderinti visus tėvelių ir mergaitės poreikius tikrai įmanoma. Nuo lovos vaikams iki žaislų – aptarsime keletą idėjų, kaip suderinti žaismingumą su funkcionalumu ir pritaikyti pačios kambario gyventojos idėjas.

 

Viskas prasideda nuo fono

 

Fonas – tai sienos ir grindys. Jos gali duoti toną visam kambario interjerui. Be to, galite pasidaryti tokį foną, kuris bus lengvai perkonstruojamas ar pritaikomas mergaitei paaugus, kai pomėgiai vėl pasikeis. Tad geriausia rinktis šviesias, pastelines spalvas. Nesirinkite rožinės, kad ir kaip mergaitė ją mėgtų. Panašiai ir su kitomis spalvomis – paprasčiausiai patirsite daug išlaidų vėliau, jei dukra pradės tos spalvos nekęsti.

 

Sienoms rinkitės plaunamus dažus arba tapetus. Taip juos prižiūrėti bus paprasčiau, jie džiugins ilgiau. Panašiai ir su grindimis – pravers keli mieli kilimai, tačiau jie turi būti neteplūs, lengvai valomi. Po jais tegul būna medinės grindys ar vinilinės lentos, kurios taip pat pasižymi ilgaamžiškumu ir lengva priežiūra.

 

Baldai – be galo svarbūs

 

Paprastai lovos vaikams yra kone esminis kambario elementas. Čia mėgstama ir ilsėtis po pamokų, ir skaityti, ir netgi valgyti. Tačiau svarbūs ir kiti baldai – lentynos, spintos, stalčiai, rašomasis stalas ir panašiai. Geriausia, jei jie visi bus irgi neutralūs – juos galėsite papuošti mėgstamais specialiais lipdukais ar kitaip dekoruoti, vis atnaujindami priklausomai nuo mergaitės pomėgių. Beje, tokie baldai taip pat gali būti stipri jaukaus kambario dalis.

 

Rinkitės tokius baldus, kurie yra universalūs, nes taip jų irgi nereikės visų keisti mergaitei paaugus. Labai geras pasirinkimas yra augantis stalas ar reguliuojamo aukščio kėdė, transformuojamos lovos ir panašiai. Jie tiesiog savaime pritaikomi prie kintančių poreikių.

 

Detalės – mažos, bet esminės

 

Pasirūpinus baldais galima imtis ir mažų jaukių kambario detalių. Jei norite funkcionalaus sprendimo, dairykitės žaismingų šviestuvų, kurie derėtų prie lovos vaikams ir kitų baldų, ar sienų su grindimis. Taip pat tiks spalvingos langų uždangos, netgi keli ugdomieji žaislai.

 

Pasistenkite išklausyti mergaitės nuomonę, pasitarti su ja, išsiaiškinti, kas jai tikrai patinka. Taip sukursite kambarį, kuris ilgai džiugins tiek mergytę, tiek jus pačius.