Priežiūra ir ugdymas

Patarimai keliaujantiems į ekskursijas su vaikais

Ekskursijos – neatsiejama mokyklos dalis. Tai turiningas laiko praleidimo būdas įvairaus amžiaus vaikams. Tam, kad suplanuota išvyka paliktų kuo geresnius įspūdžius tiek mokiniams, tiek juos lydintiems mokytojams, rekomenduojama jai tinkamai pasiruošti.

 

Apgalvotai pasirinktas transportas

 

Norinčių dalyvauti mokyklinėse ekskursijos dažniausiai tikrai netrūksta. Todėl patariama iš anksto pasirūpinti tinkama transporto priemone. Tokiais atvejais gali būti naudinga autobusų nuoma. Įvertinus vykstančių žmonių skaičių, nesudėtinga pasirinkti labiausiai tinkančią transporto priemonę. Itin patogu, kad tai galima padaryti internetu. Be to, prie kiekvieno autobuso pateiktas aprašymas su kainomis.

 

Detalus išvykos planas

 

Siekiant, kad kelionė būtų kuo sklandesnė, rekomenduojama sudaryti detalų jos planą. Tai padeda sutaupyti laiko ir jį efektyviau išnaudoti. Pirmiausia, vertėtų išsiaiškinti išvykos datą. Dažniausiai ji parenkama atsižvelgiant į mokinių ir mokytojų užimtumą. Taip pat svarbu iš anksto peržiūrėti lankytinų objektų (muziejų, pramogų parkų ir pan.) darbo laiką. Pagal tai galėsite susidėlioti patogiausią kelionės grafiką.

 

Kultūriniai objektai – akiračiui praplėsti

 

Jei autobusų nuoma jau pasirūpinta, patariama pereiti prie norimų aplankyti vietų. Vienas iš labiausiai pasiteisinančių ir vertingų pasirinkimų – muziejai, zoologijos sodai ir kiti objektai, kuriuose galima sužinoti naujų dalykų. Tai ne tik smagu, bet ir naudinga. Jei nesate tikri dėl pasirinkimo, visuomet galite paieškoti informacijos internete arba pasitarti su mokiniais. Jie gali turėti išties genealių idėjų.

 

Skirkite laiko ir aktyviai veiklai

 

Tam, kad kelionė būtų dar turiningesnė, rekomenduojama pasirūpinti ir aktyviomis pramogomis. Šiais laikais galima rasti išties nemažai jų variantų: batutų parkas, pabėgimo kambarys ir t. t. Pasirinkite tai, kas labiausiai žavi. Aktyvi veikla visapusiškai naudinga mokiniams ir leidžia jiems atsipalaiduoti. Taigi, esant galimybei, išties verta išbandyti tokias pramogas.

 

Autobusų nuoma, apgalvotas kelionės planas, kuriame netrūktų tiek edukacinės, tiek aktyvios veiklos – smagios ir turiningos ekskursijos su vaikais paslaptis. Galbūt šiuo metu kaip tik planuojate tokią mokyklinę išvyką? Tuomet, kodėl gi nepasinaudojus šiomis idėjomis. Tegul visos kelionės metu jus lydi patys geriausi įspūdžiai, o nuo veidų nedingsta plati šypsena.