Namai

Saugus interjeras vaikams

Visi tėveliai tikisi, kad apsaugos savo vaikus nuo bet kokių pavojų ypač namų erdvėje. Tam būtina iš anksto pritaikyti interjero dizainą. Namai turėtų būti be aštrių kampų, grindų danga su kilimai, o laiptai uždaryti su grotelėmis. Baldai transformeriai padės sutaupyti erdve būste, o ją skirti bus galima vaikų aikštelei.

Kaip vaikus apsaugoti nuo pavojų?

• Nepalikite aštrių įrankių lengvai pasiekiamose vietose. Geriausia, jei virtuvės stalai būtų aukštesni nei vaikai, todėl jiems būtų sudėtinga kažką paimti. Taip pat rekomenduojama laikyti aukštose spintelėse su užraktais vaistus ir kitas pavojingas priemones. Taip apsaugosite savo vaikus nuo apsinuodijimo.

• Aštrūs kampai turėtų būti apklijuoti. Vaikui tik mokinantis vaikščioti, jis dažnai paslysta ir nukrenta, todėl bet kokie namų kampai turėtų būti apsaugoti ir saugiai apklijuoti paminkštinimais. Namų danga ir geriausia, jei šiuo metu būtų užtiesta kilimais.

• Neapkraukite namų nereikalingais baldais. Vaikai ypač mėgsta apžiūrėti namus ir darinėti spinteles, komodas ir kitus baldus. Baldai transformeriai ne tik sutaupo vietos, bet ir sutaupo vietos namuose. Šią erdvę vėliau galima skirti vaikų žaidimų aikštelei.

• Laiptai – ši vieta priskiriama kaip pati nesaugia vaikams. Būtent todėl iš abiejų pusių būtina užtverti varteliais. Juos galima rasti įvairių dizainų, kurie lengvai pritaikomi visiems interjero namams.

• Elektros lizdai taip pat turėtų būti apsaugoti nuo vaikų. Pirmiausia, vertėtų patikrinti ar elektros instaliacija tvarkinga, jei taip uždenkite juos lizdų uždengtukais. Taip vaikus apsaugosite nuo elektros smūgio. Be priežiūros negalima palikti įjungtų elektros prietaisų. Lygintuvas ir kitokios panašios paskirties priemonės turėtų būti visąlaik prižiūrimos.

• Smulkios detalės ir daiktai. Tai ypač pavojinga dėl paspringimo grėsmės. Juos prarijus, vaikas gali pradėti dusti ir springti, todėl būtina operacija. Baldai transformeriai turėtų būti uždaryti su specialiais užraktais, o ant jų nepalikta jokių smulkių detalių.

Namai turi būti saugi vieta vaikui, todėl juose būtina palaikyti tam tikrą tvarką. Apsaugoti vaiką padės, jei nepaliksite ant baldų aštrių, smulkių daiktų, elektros lizdai ir prietaisai nebus palikti be priežiūros, o laiptai saugiai užtverti.