Be kategorijos

Sluoksniai arba kaip rengti vaikus šaltu oru

Žiemą tėvams norint aprengti vaikus gali būti vienas vargas. Mažieji kratosi sunkių žieminių rūbų, o jei jie dar net nešneka, tėvams gali būti sunku suprasti, ar jiems ne per karšta, ne per šalta. Todėl dažnai surasti tinkamą žieminę aprangą gali atrodyti kaip sunki užduotis, kurią vis tiek tenka visiems tėvams praeiti. Šiandien dalinamės patarimais, kaip turėtų būti vaikai rengiami, kai šalta.

Nors gali atrodyti, kad žieminiai kombinezonai vaikams gali užtikrinti reikiamą šilumą, tačiau reikia tinkamai pasirūpinti apatiniais sluoksniais, kad vaikas nesušlaptų ir nesušaltų. Rengtis reiktų trimis sluoksniais, kur viršutiniai rūbai, tokie kaip žieminės striukės vaikams yra trečias ir paskutinis sluoksnis. Pirmas sluoksnis yra reikalingas tam, kad patrauktų drėgmę nuo kūno, leistų vaikui jaustis sausam. Iš medžiagų šiam sluoksniui geriausia rinktis šilką ir poliesterį, o ne medvilnę. Ji labiau tinka viduriniam arba izoliaciniam sluoksniui. Tačiau rekomenduojama žiemą iš viso medvilnės jokiems drabužiams nesirinkti, nes nors medžiaga ir sulaiko tam tikrą kiekį šilumos, jis žiemai yra nepakankamas. Vidurinis sluoksnis gali susidėti ir iš kelių plonesnių sluoksnių, jei vaikui reikia daugiau šilumos. Paskutinis trečias sluoksnis turi apsaugoti nuo vėjo ir vandens, tam labai tinka vaikiški žieminiai kombinezonai.

Sluoksniai reikalingi ir rankoms, kojoms. Todėl reiktų pasirūpinti dvejomis kojinėmis, pirštinėmis, taip pat nepamirškite mažajam uždėti kepurės, šaliko. Jei vaikas nedaug judės, yra daug sniego, yra reikalingi ir akiniai nuo saulės. Sniegas atspindi daug žalingųjų spindulių, kurie greitai patenka į neapsaugotas akis, todėl vaikams reikia apsaugos. Jeigu vaikas ruošiasi daug judėti, geriausia, kad būtų mažiau sluoksnių, kad mažasis neperkaistų, tačiau viršutiniai sluoksniai, tokie kaip vaikiški žieminiai kombinezonai yra būtini. Net jeigu vaikas daug nejudėjo, grįžus namo reiktų visus drabužius ir avalynę išdžiovinti.

Norint, kad vaikas neperšaltų ir nesusirgtų, svarbu, kad jis būtų sausas. Jei yra labai šalta, tuomet yra lengviau išlikti sausiems, tačiau vis tiek nereiktų pamiršti žiemines striukes vaikams visiškai išdžiovinti po jų buvimo lauke. Geriausia medžiaga siekiant išlaikyti kūno šilumą yra vilna. Ji yra patogi, iš jos dažnai gaminamos kelnės, megztukai, ji išlaiko šilumą net sušlapusi. Todėl itin patogu, jei vienas iš sluoksnių yra iš vilnos. Aišku, vaikams dažnai vilna nepatinka dėl savo šiurkštumo, todėl galima rinktis maišytas medžiagas arba po megztuku apvilkti ką nors minkštesnio.

Žiemą gali būti sunku surasti ką tiksliai aprengti vaikus. Parduotuvėse yra siūlomi žieminiai kombinezonai vaikams, kurie turi tiek daug spalvų ir techninių savybių, kad būtų sunku visus vieną po kito tikrinti. Tačiau žiemą yra svarbiausia rengtis sluoksniais – patiems ir vaikams. Taip bus galima išlaikyti kūną sausą, šiltą ir neperšalti.