Vaiko kambario interjeras

Šviestuvai vaikų kambariui – kaip pasirinkti teisingai

Vaikų kambarys tai vieta, kur vaikas praleidžia didžiąją savo laiko dalį: žaidžia, ruošia pamokas, miega. Todėl kuriant kambario interjerą ir renkant baldus bei kitus interjero aksesuarus reikia atkreipti dėmesį, kad tai leistų vaikui jautis jaukiai. Natūrali šviesa vaiko kambaryje yra lygiavertė šviestuvų pagalba sukuriamai. Todėl labai svarbu tinkamai parinkti šviestuvai (internetu neretai siūlomas platesnis pasirinkimas) ir jų kuriama nuotaika kambaryje.

Yra keletas pagrindinių taisyklių, į ką reikia orientuotis, norint tinkamai parinkti šviestuvus vaiko kambariui:

  • Atkreipkite dėmesį į šviestuvų saugumą. Maži vaikai dažnai netyčia numeta daiktus, todėl jei planuojate kambaryje statyti stalinius šviestuvus – geriau rinkitės tuos, kurie pagaminti medžio ar metalo pagrindu (ne stiklo ar keramikos).
  • Apgalvokite kur kabės ir bus statomi šviestuvai. Dažnai vaikai mėgsta kambaryje žaisti su kamuoliais ar popieriaus lėktuvėliais. Todėl sieniniai šviestuvai yra nerekomenduojami, kadangi į juos atsimušęs kamuolys ne tik išgąsdins vaiką, bet ir gali sudužti. Lygiai ta pati situacija su pagrindinę šviesą kambaryje užtikrinančiais – lubiniais šviestuvais. Geriausia juos keisti į įmontuojamus šviestuvus – lemputes lubose. Taip panaikinsite galimybę, kad jie bus užkliudyti.
  • Šviesos parinkimas. Rinkitės lemputes, kurios neakina, tačiau leidžia atlikti konkrečias užduotis. Tam puikiai tinka naujausios kartos LED lemputės, kurios dar ir taupo energiją.
    Tegul parinkti šviestuvai – internetu ar šviestuvų salonuose – būna vaikiški: su vaikų mėgstamais pasakos ar filmų herojais. Taip vaikas norės būti kambaryje ir jausis jame jaukiai.
  • Prieš kabinant šviestuvus, įsitikinkite, kad šviesos jungiklis yra lengvai pasiekiamas vaikui. Taip ne tik ugdysite mažylio savarankiškumą, bet ir atsakingumą, kad elektra turi būti taupoma.
  • Atminkite, kad vaikai dažnai bijo miegoti tamsoje, todėl pasirūpinkite naktiniu šviestuvu, kuris sergėtų ramų jūsų mažylio miegą.
  • Galvokite į ateitį, todėl įrengdami vaiko kambarį užtikrinkite, kad jame būtų ne tik pagrindinę šviesą spinduliuojantys, bet ir akcentiniai bei užduotiniai šviestuvai (internetu, pastaruosius, galima rasti įvairiausių formų ir dekoratyvumo – tereikia tik geriau paieškoti).

Sukurkite ne tik jaukų kambarį savo vaikui, bet ir pasistenkite užtikrinti jame reikalingą šviesos kiekį. Kad vaikystė būtų lyg nepamirštamas nuotykis.