Kita

Ugdykite ne tik vaikų, bet ir savo kūrybingumą

Kartais atrodo, kad kažkuo kitu nei kompiuteriu užimti mažamečio vaiko jau nebeįmanoma – kuo toliau, tuo labiau vaikai tampa priklausomi nuo technologijų. Atplėšti nuo jų vaikus galima tik pasitelkus visišką nuoširdumą ir kūrybingumą. Daugelis jaunų tėvų jaučiasi visiškai nekūrybingi, tad mes skubame jiems padėti su keliais smagiais patarimais ir veiklų pasiūlymais.

Šoktelėjimas 30 metų atgal į praeitį

Tikėtina, kad jeigu dirbate kur nors verslo sferoje, žodžiai „antspaudų gamyba Vilniuje“ tiek paieškos laukelyje, tiek ant Jūsų liežuvio galo atsiduria gana dažnai. O štai, ar kada pagalvojote apie kitokius antspaudus? Nagi, pabandykite prisiminti vaikystę. Kuo užsiimdavote Jūs, kai tėvai būdavo užsiėmę? Persikelkite minutei atgal į praeitį.

Ar prisimenate, kaip iš plastilino lipdydavote kareivukus, namo siena tapdavo futbolo vartais, o nubrozdintus kelius dengdavote trauklapio lapais? Ar prisimenate, kaip vaizduodavote gydytojus, rašydavote ant lapų receptus dar nemokėdami išraityti R raidės ir viską užtvirtindavote savo paties pasigamintu antspaudu? Ar prisimenate, kaip lankstydavote popieriaus laivelius ir lėktuvėlius, o tada juos paleisdavote į laisvę? Ką jau kalbėti apie šnipų ir slaptųjų agentų žaidimus, smėlio tvirtoves dėžėje ir eismo spūstis, kurias sudarydavote patys su draugais stovėdami vienoje dviračių eilėje.

Iš tiesų, Jūsų vaikystė ir be išmaniųjų mobiliųjų bei kompiuterio buvo nuostabi, argi ne? Atrodo, buvote pakankamai kūrybingi, kad sugalvotumėte ką gero ir įdomaus nuveikti ir kaip prastumti dar vieną naują dieną, atrandant kažką naują. Ironiška, tačiau šiandien antspaudų gamyba Vilniuje nebeasocijuojasi su linksmais vaikiškais žaidimais. Tačiau dabar, kai jau šiek tiek priminėme Jums nuostabius vaikystės laikus, gal galvon atėjo kelios idėjos, kaip atitraukti mažuosius nuo technologijų ir sužadinti jų kūrybingumą?

Kelios paprastos idėjos:

• Pamokykite vaikus pasigaminti antspaudus (į pagalbą pasitelkite dažus, bulves arba kitas panašias kietas daržoves ir išpjaustykite formas).
• Žaiskite su vaikais popierinių lėktuvėlių lenktynes.
• Žaiskite spalvų medžioklę (ant popieriaus lapo pažymėkite kelias skirtingas spalvas ir pasinerkite kartu su vaiku į jų medžioklę. Atraskite prie kiekvienos spalvos derantį elementą, ar tai būtų akmenukas, ar gėlės žiedlapis).
• Mokykite vaikus skaityti ir dėlioti žodžius. Vietoj medinių kaladėlių, kurias šiandien sunku gauti, galima pasinaudoti akmenukais, juodu markeriu ant jų užrašant raides.

Parodykite vaikams, kad yra daug daugiau įdomių veiklų nei tik kompiuteris ar žaidimai išmaniajame Jūsų telefone. Kuo daugiau užsiimsite su vaikais patys, tuo labiau jie norės socializuoti – tai pagelbės ir ateityje, kai mažieji pradės eiti į mokyklą. Be to, kūrybingumą verta ugdyti ir Jums. Tai padės lengviau įveikti sunkumus ir kūrybingiau pažvelgti į situacijas darbe.