Kita

Vaiko miego kokybė: kaip galime padėti?

Daugeliui jau žinoma, kad kokybiškas poilsis ir miegas kūdikiams yra ypač svarbus. Daug svarbesnis nei mums suaugusiems. Jų poreikiai miego kiekio atžvilgiu labai stipriai skiriasi nuo suaugusių, o mažiausi trikdžiai gali sutrikdyti visą paros miego ciklą. Visgi, tėvai gali padėti pagerinti vaiko miego kokybę – naudingi ir reikalingi taps ne tik aukštos kokybės čiužiniai, bet ir tinkleliai nuo vabzdžių. Toliau pasakojame kodėl.

Miego svarba

Net ir tie, kurie dar neturi vaikų, žino, kad kūdikiai pramiega daugiau nei puse paros. Tai maždaug 12 valandų nakties metu ir dar kelios valandos snaudimo dienos metu. Miego kokybė stipriai prisideda prie kūdikio fiziologinio vystymosi, tad kuo geriau jis miegos, tuo sveikesnis augs. Visgi, kad būtų suformuota tinkama miego rutina labai svarbu sukurti ir pripratinti vaiką prie tam tikrų ritualų. Tai gali būti paprasčiausias sūpavimas prieš miegą. Ilgainiui kūdikis pradeda reaguoti į juos ir supranta, kada laikas miegoti.

Kitos priemonės miego kokybei užtikrinti

Jei pastebėjote, kad vaikas nebemiega taip kietai kaip anksčiau, o įvairūs trikdžiai neleidžia jam įmigti, kuo greičiau pradėkite jas spręsti. Pateikiame kelias priemones, kurios padėtų išspręsti galimas kūdikio miego problemas.

Tinkleliai nuo vabzdžių
Galbūt atrodo, kad ši priemonė yra mažiausiai aktuali, sprendžiant sutrikusio kūdikio miego ritmo problemą, tačiau labai tikėtina, kad vaikas negali gerai išsimiegoti dėl pašalinių ir nenumatytų trikdžių. Tai gali būti į kambarį patekusi musė ar netgi gryno oro trūkumas. Tinklelis nuo vabzdžių gali pagelbėti ne tik šiltomis vasaros dienomis, kai norite palikti vaiką miegoti vežimėlyje kieme, bet ir einant pasivaikščioti laukan šaltuoju sezonu. Uždėtas tinklelis neleis trikdyti miego ryškiems saulės spinduliams bei apsaugos nuo blaškančių ir nemalonių vabzdžių.

Čiužinukas ir patalynė
Labai gali būti, kad dėl sutrikusio vaikučio miego kaltas netinkamai parinktas čiužinys ar patalynė. Todėl jei matote, kad vaikas puikiai miega vežimėlyje, tačiau niekaip negali užmigti ar išmiegoti bent kelių valandų miegant lovelėje, tikėtina, kad nurimti jis negali dėl netinkamų patalynės audinių arba per kieto ar per minkšto čiužinio. Šiuo atveju tinkleliai nuo vabzdžių tikrai negelbės, tačiau profesionali konsultacija su specialistu apie tinkamą čiužinį bei medžiagas tikrai pravers. Ieškokite kuo natūralesnių audinių, o tinkamą čiužinuką padės išsirinkti šios srities specialistai.

Taip pat siūlome atsižvelgti į kūdikio aprangą, skirtą miegojimui bei aplinkos temperatūrą. Būtent tėvai gali sukurti geriausias sąlygas vaiko miegui. Kuo geriau kūdikis miegos, tuo ramiau jausitės Jūs. Skirkite tam pakankamai dėmesio ir pastangų. Jūsų kūdikis už tai Jums padėkos.