Be kategorijos

Vaikų apranga žygiuose: patogu ir šilta

Ėjimas į žygį yra puiki proga pabūti daugiau su savo vaiku gryname ore, patiems tėvams daugiau pajudėti. Norint vaikus dominti žygiais, reikia tai pradėti nuo mažumės. Būdami mažo amžiaus jie negalės eiti tokiu pat greičiu kaip suaugusieji, tačiau po truputį vis daugiau galės nešti savo drabužių ir įrangos. Nors žygiai gali būti tikras iššūkis tiek vaikams, tiek suaugusiesiems, sudominus mažąjį šia veikla, svarbiausia tampa tiesiog tinkamai apsirengti.

Visi turėtų rengtis patogiai ir šiltai, kad žygiu būtų galima iš tiesų pasimėgauti. Svarbu įsiklausyti į vaiko išsakomus poreikius – ar jam dažnai būna šalta, greitai jaučia drėgmę, ir pagal tai rinkti, ką mažasis dėvės žygių metu. Mažesniems vaikams (ikimokyklinukams) puikiai tiks vaikiški kombinezonai, kurie padės sulaikyti kūno šilumą.

Žygių apsirengimą labai palengvina esantys termo rūbai vaikams. Ant jų vėliau galima uždėti ir striukes, kurios apsaugos nuo lietaus. Nesvarbu, kokiu sezonu einate į žygį, reiktų vilnonių ar neperpučiamų kelnių, kurios galėtų išlaikyti turimą temperatūrą. Dar vienos patogios kelnės, labai tinkančios žygiams, yra su užtrauktukais per kelius. Jas reikalui esant galima paversti šortais, o jei šalta ar yra daug dilgėlių, vėl susegti į ilgas kelnes.

Termo rūbai vaikams veikia kaip izoliacija, kuri sulaiko šilumos išėjimą. Tokios izoliacijos reikia mažiau vykdant aktyvias veiklas – slidinėjant, važiuojant dviračiu. Nesvarbu, kokia veikla užsiimama, tam tikras izoliacinis sluoksnis yra būtinas – tiek kūnui, tiek galvai. Kad vaikas nesušaltų galvytės, reikalingos vaikiškos kepurės, kurios išlaiko galvos šilumą. Eiant žygiu, dar vienas reikalingas drabužis yra vėjo neprapučiama striukė. Ji ypač reikalinga, jei turimi rūbai neturi neperpučiamo sluoksnio.

Einant į žygius mažiems vaikams ypač tinka neperšlampami vaikiški kombinezonai. Jie reikalingi ne tik ginantis nuo netikėto lietaus, bet ir jei mažasis bus neatsargus ir įkris į balą. Neperšlampamas kombinezonas padėtų užtikrinti, kad žygis nesibaigs po valandos, kai reiks sušlapusį vaiką vežti namo, kad jis nesusirgtų. Jeigu vaikas jau paaugęs, kombinezonus galima keisti neperšlampamomis striukėmis, kurias turėtų įsigyti ir suaugusieji. Taip pat, nesvarbu, ar einate vasarą, ar žiemą, yra reikalingos vaikiškos kepurės. Jos padės apsaugoti plaukus nuo šakų, galvą nuo lietaus ar vėjo.

Dar kelios aprangos detalės, svarbios žygiams: avalynė ir kojinės. Kojinių iš karto galite pasiimti daug porų, nes daug vaikščiojantis vaikas spės suprakaituoti, jei dažnai šokinės į balas, galiausiai taip pat prireiks keisti kojines. Geriausia avalynė yra patogi, neperšlampama ir suteikianti reikiamą atramą einant šakų, šaknų ir akmenukų pilną miško takeliu.

Žygiai su šeima yra smagus pasirinkimas galvojant, kaip praleisti savaitgalį. Kaip sako skandinavai, prasto oro nebūna, reikia tiesiog tinkamai apsirengti. Nepamirškite rengtis sluoksniais!